Plan:

Opis:

Kościół na planie zbliżonym do prostokąta z nieznacznie wysuniętym transeptem, z dwuwieżową fasadą. W bryle niewydobyta kruchta i półkoliście zamknięte prezbiterium, ujęte zakrystią po stronie lewej i pomieszczeniem gospodarczym po stronie prawej.

Fasada dwukondygnacyjna, ujęta wysuniętymi wieżami. Dolna kondygnacja trójosiowa z portykiem wspartym na ośmiu kolumnach. Do wnętrza prowadzą trzy wejścia ujęte portalami. Górna kondygnacja z rozetą ujętą zdwojonymi pilastrami korynckimi.  Szczyt zamknięty dwuspadowo. W polu tympanonu płaskorzeźbione popiersie Maryi z dzieciątkiem w tondzie.

Korpus trójnawowy, bazylikowy. Nawy boczne oddzielone 12 kolmnami korynckimi pomiędzy którymi rozpięte łuki. Powyżej ściana przepruta półkoliście zamkniętymi oknami, ujętymi pilastrami korynckimi. Sufit zdobiony kasetonami. .

Półkoliste prezbiterium ujęte kolumnami, za którymi znajduje się obejście.  Okna zamknięte półkoliście, na ścianie zachodniej z rozetą, w nich witraże. Portal trójosiowy. Przedostatnie kondygnacje wież ażurowe. Elewacje boczne pozbawione dekoracji.