Ołtarze

Wśród ołtarzy należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wykonane w 1930 r. z marmuru wielokolorowego, alabastru, metalu i mozaiki ołtarz główny oraz ołtarze Matki Boskiej i św. Józefa. Ich wysokiej klasy formę można określić jako neoromańską.

Z kolei ołtarz Ukrzyżowania choć powstał w latach 60.-70. XX w. to w jego stipes zaaranżowanym na kształt sarkofagu znalazła się rzeźba ukazująca martwe ciało Chrystusa. Autorem tej figury jest Tomasz Oskar Sosnowski. Ponad mensą ołtarzową ukazano w technice mozaiki Ukrzyżowanie wśród współczesnych ludzi adorujących Chrystusa i zdążających do nieba. Wśród nich po prawej stronie więźniowie obozu w Auschwitz-Birkenau, powstaniec z czerwono-białą opaską, a po lewej stronie żołnierze. W górnej części w świetlistym niebie aniołowie, w dolnej, na pierwszym planie ręce kapłana trzymającego kielich z Hostią. Widoczne mankiety komży i ornatu, a także manipularz.

Ołtarzyki: Jezulatka i Matki Boskiej Fatimskiej, wykonane z wielokolorowego marmuru i polichromowanej masy gipsowej powstały w latach 80. XX w.